Zen X43 comes with price of Rs. 999. This mobile has only 1.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 999.
| Feature | Value |
| Display | 1.8 in |
|---|---|
| Battery | 1800 mAh |
| Camera | 1.3 MP |
This phone is currently out of stock but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 999/- |
This mobile comes with 1800 mAh Removable . This phone has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
It comes with display resolution of . The phone has a screen size of 1.8 in.
This mobile has 1.3 MP Rear Camera.
Q. What is display resolution of Zen X43?
A. It comes with display resolution of.
Q. What is the battery size of this phone?
A. This mobile has 1800 mAh.
Q. Does this model has Front Flash?
A. No, This model doesn't have Front Flash.
Q. What is display size of this model?
A. Zen X43 has display size of 1.8 in.
| Name | Zen X43 |
| General | Dual Sim,1800 mAh Battery |
| Display | 1.8 inches |
| Camera | 1.3 MP Camera |