Zen M24 comes with price of Rs. 1519. This model has only 1.3 MP Rear Camera without flash.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 2200 mAh |
| Camera | 1.3 MP |
This mobile is currently out of stock but might be availaible in the near future.
This model has 2200 mAh Removable Li-ion Battery. It has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
Zen M24 comes with Color TFT Screen and display resolution of 240 x 320 pixels. The phone has a screen size of 2.4 in. It has display density of ~ 167 PPI (Pixels per inch).
This model has 1.3 MP Rear Camera.
Q. What is display size of this phone?
A. This model comes with display size of 2.4 in.
Q. What is the battery size of this mobile?
A. This model comes with 2200 mAh Li-ion Battery.
Q. Does this model has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This model comes with 3.5 mm audio jack.
Q. What is display resolution of this phone?
A. It comes with display resolution of 240 x 320 pixels.
Q. Does this mobile has Front Flash?
A. No, This mobile doesn't have Front Flash.
Q. What is aspect ratio of this model?
A. It has aspect ratio of 4:3.
| Name | Zen M24 |
| General | Dual Sim,2200 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches,240 x 320 pixels |
| Camera | 1.3 MP Camera |
| Technical | Memory Card Support, upto 32 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | FM Radio,3.5mm Headphone Jack |