Videocon VG-1515 comes with price of Rs. 4748. This model has 1.3 MP Rear Camera without flash along with 0.3 MP Front Camera without flash.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 4748.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 1000 mAh |
| Camera | 1.3 MP |
This mobile is currently out of stock but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 4748/- |
This model comes with 1000 mAh Removable . This model has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM. The phone measures 48.2 x 113 x 14.2 mm (height x width x thickness).
It comes with Color TFT Screen (256K colors Colors) with resolution of . The phone has a screen size of 2.4 in.
This model has 1.3 MP Rear Camera. There is 0.3 MP Front Camera but without Flash.




Q. What is the battery size of this mobile?
A. This phone comes with 1000 mAh.
Q. What are dimensions of this phone?
A. The dimensions of this phone are 48.2 x 113 x 14.2 mm.
Q. What is display size of Videocon VG-1515?
A. It comes with display size of 2.4 in.
Q. Does this phone has Front Flash?
A. No, This mobile doesn't have Front Flash.
Q. What is display resolution of this mobile?
A. This mobile comes with display resolution of.
Q. Does this phone has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This phone comes with 3.5 mm audio jack.
| Name | Videocon VG-1515 |
| General | Dual Sim,1000 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches |
| Camera | 1.3 MP Camera,0.3 MP Front Camera |
| Technical | Memory Card Support, upto 8 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio with Recording,3.5mm Headphone Jack |