iKall Z10 4G 2025 comes with price of Rs. 6399. . iKall Z10 4G 2025 has 4 GB RAM with 64 GB Internal Memory. iKall Z10 4G 2025 comes with 4G & 3G connectivity. This model runs on Android 14. This phone has 20 MP Rear Camera with LED flash along with 8 MP Front Camera without flash.
✓ The highlight of this phone is 4 GB RAM which is best available in this price range. Along with this, this model also has 2 GHz CPU Speed. You can buy this product at Flipkart for Rs. 6399.
| Feature | Value |
| RAM | 4 GB |
|---|---|
| Display | 6.53 in |
| Internal Memory | 64 GB |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 20 MP |
iKall Z10 4G 2025 is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 6399/- |
| Amazon | 95 | Rs. 6999/- |
This phone has Android 14. This model comes with 4000 mAh Non-Removable . This phone has Dual Sim with hybrid slot so you can't use dual SIM and memory card at the same time.
This phone comes with display resolution of 720 x 1600 pixels. The phone has a screen size of 6.53 in with capacitive touch screen. It has display density of ~ 269 PPI (Pixels per inch).
There is 20 MP Rear Camera in iKall Z10 4G 2025 with LED Flash and AutoFocus. There is 8 MP Front Camera but without Flash.





There is 4 GB RAM in the device which will be suitable to play high end games or run heavy applications. The phone comes with 64 GB Internal Memory which should be enough to store your long playlists or favorite games.
The phone has 3G , 4G and Volte connectivity. Among other things it has Bluetooth , WiFi & Hotspot. GPS (Global Positioning System) is also available.
Q. Does this model support VoLTE?
A. Yes, This phone supports VoLTE.
Q. What is the battery size of iKall Z10 4G 2025?
A. This phone has 4000 mAh.
Q. What is display resolution of this mobile?
A. This phone comes with display resolution of 720 x 1600 pixels.
Q. Which operating system this mobile comes with?
A. This mobile has Android 14.
Q. What is display size of this phone?
A. It has display size of 6.53 in.
Q. Does this mobile has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This model comes with 3.5 mm audio jack.
Q. Does this model has fingerprint sensor?
A. Yes, This model comes with Rear fingerprint sensor.
Q. What is usb type of iKall Z10 4G 2025?
A. It comes with USB-C.
| Name | iKall Z10 4G 2025 |
| General | Dual Sim (Hybrid),Voice Call,Android v14,4000 mAh Non-Rem. Battery |
| Display | Touch,6.53 inches,720 x 1600 pixels |
| Camera | 20 MP Camera,Auto Focus,Flash,720p HD, Video Recording,8 MP Front Camera |
| Technical | 2 GHz, Octa Core Processor,4 GB RAM,64 GB Inbuilt Memory,Memory Card (Hybrid) |
| Connectivity | 3G,4G,VoLTE,WiFi with hotspot,Bluetooth,GPS |
| Extra | Rear Fingerprint Sensor,Music Player,Video Player,FM Radio,3.5mm Headphone Jack |