iKall K11 comes with price of Rs. 479.
✓ You can buy this product at Amazon for Rs. 479.
| Feature | Value |
| Display | 1.8 in |
|---|---|
| Battery | 1000 mAh |
This phone is currently out of stock but might be availaible in the near future, you can checkout the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 479/- |
| Flipkart | 40 | Rs. 599/- |
This mobile has 1000 mAh Removable . This model has Dual Sim (Mini SIM) and there are dedicated slots for each SIM.
This mobile comes with Color TFT Screen and display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 1.8 in. It has display density of ~ 114 PPI (Pixels per inch).
Q. What is aspect ratio of this model?
A. iKall K11 comes with aspect ratio of 5:4.
Q. What is display resolution of this mobile?
A. iKall K11 comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. Does this model has Front Flash?
A. No, This phone doesn't have Front Flash.
Q. What is the battery size of this phone?
A. This phone comes with 1000 mAh.
Q. What is display size of this mobile?
A. This model has display size of 1.8 in.
| Name | iKall K11 |
| General | Dual Sim,1000 mAh Battery |
| Display | 1.8 inches,128 x 160 pixels |
| Technical | Memory Card Support, upto 8 GB |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio |