iBall Vibe 2e comes with price of Rs. 2999.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 2999.
| Feature | Value |
| Display | 2.8 in |
|---|---|
| Battery | 1150 mAh |
iBall Vibe 2e is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 2999/- |
This phone comes with 1150 mAh Removable . This model has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
This phone comes with Color TFT Screen and display resolution of 240 x 320 pixels. The phone has a screen size of 2.8 in It has display density of ~ 143 PPI (Pixels per inch).
Among other things it has Bluetooth & Hotspot.
Q. Does this mobile has Front Flash?
A. No, This model doesn't have Front Flash.
Q. What is display size of this mobile?
A. This mobile has display size of 2.8 in.
Q. What is display resolution of this phone?
A. iBall Vibe 2e comes with display resolution of 240 x 320 pixels.
Q. What is the battery size of iBall Vibe 2e?
A. This model comes with 1150 mAh.
Q. What is aspect ratio of this phone?
A. This mobile has aspect ratio of 4:3.
Q. Does this mobile has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This mobile comes with 3.5 mm audio jack.
| Name | iBall Vibe 2e |
| General | Dual Sim,1150 mAh Battery |
| Display | Touch,2.8 inches,240 x 320 pixels |
| Camera | Video Recording |
| Technical | Memory Card Support, upto 16 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio,3.5mm Headphone Jack |