Gamma K2 Mini 2 comes with price of Rs. 1050. . Gamma K2 Mini 2 has 32 MB RAM with 32 MB Internal Memory.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 1050.
| Feature | Value |
| RAM | 32 MB |
|---|---|
| Display | 0.66 in |
| Internal Memory | 32 MB |
| Battery | 1000 mAh |
Gamma K2 Mini 2 is currently available in stores like Flipkart to purchase, with best price being Rs.1050. You can checkout the product at any of the stores below.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 1050/- |
This phone comes with 1000 mAh Removable . It has Dual Sim (Micro SIM). It weighs 50 g.
It comes with display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 0.66 in. It has display density of ~ 310 PPI (Pixels per inch).
There is 32 MB RAM in the device which will be not suitable to play high end games or run heavy applications. The phone comes with 32 MB Internal Memory which might not be enough: to store your long playlists or large collection of games.
Q. Does Gamma K2 Mini 2 has 3.5 mm audio jack?
A. No, This mobile doesn't have 3.5 mm audio jack.
Q. What is display size of this phone?
A. This mobile comes with display size of 0.66 in.
Q. What is display resolution of Gamma K2 Mini 2?
A. This mobile comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. What is the weight of this model?
A. This mobile weighs 50 g.
Q. What is aspect ratio of this model?
A. This model has aspect ratio of 5:4.
Q. What is the battery size of this model?
A. It comes with 1000 mAh.
Q. What is price of Gamma K2 Mini 2?
A. Currently, This model has best price of Rs.1050.
| Name | Gamma K2 Mini 2 |
| General | Dual Sim,Voice Call,v40,1000 mAh Battery |
| Display | 0.66 inches,128 x 160 pixels |
| Technical | 1 MHz Processor,32 MB RAM,32 MB Inbuilt Memory |
| Connectivity | Bluetooth |
| Extra | Music Player |