Detel D200 comes with price of Rs. 799. This model has only 0.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Amazon for Rs. 799.
| Feature | Value |
| Display | 1.8 in |
|---|---|
| Battery | 1000 mAh |
| Camera | 0.3 MP |
This mobile is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 799/- |
This model comes with 1000 mAh Removable Li-ion Battery. This model has Dual Sim.
This model comes with TFT Screen and display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 1.8 in. It has display density of ~ 114 PPI (Pixels per inch).
There is 0.3 MP Rear Camera in Detel D200. The camera also supports Digital Zoom.
Q. What is the battery size of this mobile?
A. This phone comes with 1000 mAh Li-ion Battery.
Q. What is display size of this phone?
A. It has display size of 1.8 in.
Q. What is display resolution of Detel D200?
A. It comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. Detel D200 comes with aspect ratio of 5:4.
Q. Does this phone has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This mobile comes with 3.5 mm audio jack.
| Name | Detel D200 |
| General | Dual Sim,Voice Call,1000 mAh Battery |
| Display | 1.8 inches,128 x 160 pixels |
| Camera | 0.3 MP Camera |
| Technical | Memory Card Support, upto 16 GB |
| Connectivity | Bluetooth |
| Extra | FM Radio,3.5mm Headphone Jack |