Zen Atom 202 comes with price of Rs. 999. This mobile has only 1.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Amazon for Rs. 999.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 1800 mAh |
| Camera | 1.3 MP |
This phone is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can checkout the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 999/- |
| Flipkart | 40 | Rs. 1049/- |
This mobile has 1800 mAh Removable . This phone has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
This phone comes with display resolution of 320 x 480 pixels. The phone has a screen size of 2.4 in. It has display density of ~ 240 PPI (Pixels per inch).
There is 1.3 MP Rear Camera in Zen Atom 202.
Q. What is the battery size of this phone?
A. This model has 1800 mAh.
Q. What is display size of this model?
A. Zen Atom 202 has display size of 2.4 in.
Q. Does Zen Atom 202 has Front Flash?
A. No, This phone doesn't have Front Flash.
Q. Does this model has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This mobile has 3.5 mm audio jack.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. It has aspect ratio of 3:2.
Q. What is display resolution of this model?
A. Zen Atom 202 comes with display resolution of 320 x 480 pixels.
| Name | Zen Atom 202 |
| General | Dual Sim,1800 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches,320 x 480 pixels |
| Camera | 1.3 MP Camera |
| Technical | Memory Card Support, upto 8 GB |
| Connectivity | Bluetooth |
| Extra | FM Radio,3.5mm Headphone Jack |