Wobble released its Wobble One on November 19, 2025. Price of this phone is Rs. 26999. This Phone is powered by Mediatek 7400 processor. This phone has 8 GB RAM with 128 GB Internal Memory. This mobile comes with 4G & 3G connectivity. Wobble One runs on Android 15. It has 50 MP + 8 MP + 2 MP Triple Rear Camera with LED flash and 50 MP Front Camera without flash.
✓ The highlight of this mobile is 7.8 g Weight which is great in this price range. You can buy this product at Amazon for Rs. 26999. This phone is also available in 8GB + 256GB and 12GB + 256GB variants.
| Feature | Value |
| RAM | 8 GB |
|---|---|
| Display | 6.67 in |
| Internal Memory | 128 GB |
| Battery | 5000 mAh |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Triple |
Wobble released its Wobble One on November 19, 2025. Wobble One is currently available in stores like Amazon to purchase, with best price of Rs.26999. You can checkout the product at any of the stores below.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 26999/- |
This mobile comes with Android 15. This phone has 5000 mAh Non-Removable Li-Po Battery. It has Dual Sim (Nano+Nano SIM) with hybrid slot so you can't use dual SIM and memory card at the same time. This Phone weighs 7.8 g.
Wobble One comes with Color AMOLED Screen (1B Colors) with resolution of 1080 x 1920 pixels. The phone has a screen size of 6.67 in with capacitive touch screen. It has display density of ~ 330 PPI (Pixels per inch). This Wobble phone also has Dolby VIsion.
There is 50 MP + 8 MP + 2 MP Triple Rear Camera in Wobble One with LED Flash and AutoFocus. There is 50 MP Front Camera but without Flash.
There is 2.6 GHz Octa Core Mediatek 7400 processor running in Wobble One. There is 8 GB RAM in the device which will be suitable to play high end games or run heavy applications. The phone comes with 128 GB Internal Memory which should be enough to store your long playlists or favorite games.
The phone has 3G , 4G and Volte connectivity. Among other things it has Bluetooth , WiFi & Hotspot. GPS (Global Positioning System) is also available.
Q. Does this model has fast charging?
A. Yes, This mobile has 33W.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. This model comes with aspect ratio of 20:9.
Q. What is usb type of this mobile?
A. Wobble One has USB-C.
Q. Does this mobile has fingerprint sensor?
A. Yes, This model comes with Side fingerprint sensor.
Q. Does this phone support VoLTE?
A. Yes, This model supports VoLTE.
Q. What is price of this phone?
A. Currently, This mobile has best price of Rs.26999.
Q. When was Wobble One launched?
A. The Wobble One was launched on November 19, 2025.
Q. What is the weight of this phone?
A. This phone weighs 7.8 g.
Q. Which operating system this mobile comes with?
A. It has Android 15.
Q. What is display resolution of this phone?
A. Wobble One comes with display resolution of 1080 x 1920 pixels.
| Name | Wobble One |
| General | Dual Sim (Hybrid),Voice Call,Android v15,Fast Charging,5000 mAh Non-Rem. Battery |
| Display | Touch,6.67 inches,1080 x 1920 pixels,120 Hz,Punch Hole Display |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Triple Camera,Auto Focus,Flash,1080p @ 60 fps FHD, Video Recording,50 MP Front Camera |
| Technical | Dimensity 7400 Chipset,2.6 GHz, Octa Core Processor,8 GB RAM,128 GB Inbuilt Memory |
| Connectivity | 3G,4G,5G,VoLTE,WiFi with hotspot,Bluetooth,GPS |
| Extra | Side Fingerprint Sensor,Music Player,Video Player,3.5mm Headphone Jack |