Lemon B426 comes with price of Rs. 999. It has only 0.3 MP Rear Camera with LED flash.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 999.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 1350 mAh |
| Camera | 0.3 MP |
This model is currently out of stock but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 999/- |
It comes with 1350 mAh Removable Li-ion Battery. It has Dual Sim (Mini SIM) and there are dedicated slots for each SIM.
It comes with Color TFT Screen and display resolution of 240 x 320 pixels. The phone has a screen size of 2.4 in. It has display density of ~ 167 PPI (Pixels per inch).
It has 0.3 MP Rear Camera with LED Flash.



Q. Does this model has Front Flash?
A. No, This model doesn't have Front Flash.
Q. What is display size of this mobile?
A. It comes with display size of 2.4 in.
Q. What is display resolution of Lemon B426?
A. This model comes with display resolution of 240 x 320 pixels.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. This phone has aspect ratio of 4:3.
Q. What is the battery size of this model?
A. This phone comes with 1350 mAh Li-ion Battery.
| Name | Lemon B426 |
| General | Dual Sim,1350 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches,240 x 320 pixels |
| Camera | 0.3 MP Camera,Flash |
| Technical | Memory Card Support, upto 32 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio |