Gamma G26 comes with price of Rs. 920. . This model has 32 MB RAM with 32 MB Internal Memory.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 920.
| Feature | Value |
| RAM | 32 MB |
|---|---|
| Display | 0.66 in |
| Internal Memory | 32 MB |
| Battery | 1000 mAh |
This model is currently available in stores like Flipkart to purchase, with best price being Rs.920. You can checkout the product at any of the stores below.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 920/- |
It comes with 1000 mAh Removable . It has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
It comes with display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 0.66 in. It has display density of ~ 310 PPI (Pixels per inch).




There is 32 MB RAM in the device which will be not suitable to play high end games or run heavy applications. The phone comes with 32 MB Internal Memory which might not be enough: to store your long playlists or large collection of games.
Q. What is price of this model?
A. Currently, This model has best price of Rs.920.
Q. Does this phone has 3.5 mm audio jack?
A. Yes, This model has 3.5 mm audio jack.
Q. What is display size of this model?
A. Gamma G26 comes with display size of 0.66 in.
Q. What is the battery size of this model?
A. This model has 1000 mAh.
Q. What is display resolution of this mobile?
A. Gamma G26 comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. What is aspect ratio of this model?
A. Gamma G26 comes with aspect ratio of 5:4.
| Name | Gamma G26 |
| General | Dual Sim,Voice Call,1000 mAh Battery |
| Display | 0.66 inches,128 x 160 pixels |
| Technical | 1 MHz Processor,32 MB RAM,32 MB Inbuilt Memory |
| Connectivity | Bluetooth |
| Extra | Music Player,3.5mm Headphone Jack |