Ziox ZX25 comes with price of Rs. 799. . This phone has 32 MB RAM with 32 MB Internal Memory. This phone has only 0.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Amazon for Rs. 799.
| Feature | Value |
| RAM | 32 MB |
|---|---|
| Display | 1.8 in |
| Internal Memory | 32 MB |
| Battery | 1750 mAh |
| Camera | 0.3 MP |
This phone is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can checkout the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 799/- |
| Flipkart | 40 | Rs. 849/- |
This mobile has 1750 mAh Removable . This phone has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
Ziox ZX25 comes with display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 1.8 in. It has display density of ~ 114 PPI (Pixels per inch).
There is 0.3 MP Rear Camera in Ziox ZX25.
There is 32 MB RAM in the device which will be not suitable to play high end games or run heavy applications. The phone comes with 32 MB Internal Memory which might not be enough: to store your long playlists or favorite games.
Q. What is display resolution of Ziox ZX25?
A. It comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. What is the battery size of this phone?
A. This phone has 1750 mAh.
Q. Does this phone has Front Flash?
A. No, This model doesn't have Front Flash.
Q. What is display size of Ziox ZX25?
A. This model comes with display size of 1.8 in.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. Ziox ZX25 comes with aspect ratio of 5:4.
| Name | Ziox ZX25 |
| General | Dual Sim,1750 mAh Battery |
| Display | 1.8 inches,128 x 160 pixels |
| Camera | 0.3 MP Camera |
| Technical | 32 MB RAM,32 MB Inbuilt Memory |