Spice Boss Marathon 3 M-5362 comes with price of Rs. 1429. This model has only 0.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Amazon for Rs. 1429.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 1800 mAh |
| Camera | 0.3 MP |
This mobile is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can checkout the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Amazon | 95 | Rs. 1979/- |
This model has 1800 mAh Removable Li-ion Battery. This phone has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
Spice Boss Marathon 3 M-5362 comes with Color TFT Screen and display resolution of 320 x 240 pixels. The phone has a screen size of 2.4 in. It has display density of ~ 167 PPI (Pixels per inch).
There is 0.3 MP Rear Camera in Spice Boss Marathon 3 M-5362.
Q. What is the battery size of this mobile?
A. This model has 1800 mAh Li-ion Battery.
Q. What is display resolution of Spice Boss Marathon 3 M-5362?
A. Spice Boss Marathon 3 M-5362 comes with display resolution of 320 x 240 pixels.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. Spice Boss Marathon 3 M-5362 comes with aspect ratio of 4:3.
Q. Does this mobile has Front Flash?
A. No, This mobile doesn't have Front Flash.
Q. What is display size of this model?
A. This phone comes with display size of 2.4 in.
| Name | Spice Boss Marathon 3 M-5362 |
| General | Dual Sim,1800 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches,320 x 240 pixels |
| Camera | 0.3 MP Camera |
| Technical | Memory Card Support, upto 8 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio |