Intex Eco Selfie 2 comes with price of Rs. 949. This model has only 0.08 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 949.
| Feature | Value |
| Display | 1.8 in |
|---|---|
| Internal Memory | 34 MB |
| Battery | 800 mAh |
| Camera | 0.08 MP |
This mobile is currently unavailable in the market but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 949/- |
| Amazon | 95 | Rs. 994/- |
This model comes with 800 mAh Removable . This model has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
It comes with display resolution of 128 x 160 pixels. The phone has a screen size of 1.8 in. It has display density of ~ 114 PPI (Pixels per inch).
There is 0.08 MP Rear Camera in Intex Eco Selfie 2.
The phone comes with 34 MB Internal Memory which might not be enough: to store your long playlists or large collection of games.
Q. What is aspect ratio of this mobile?
A. It comes with aspect ratio of 5:4.
Q. What is display size of this mobile?
A. Intex Eco Selfie 2 has display size of 1.8 in.
Q. What is display resolution of this model?
A. This phone comes with display resolution of 128 x 160 pixels.
Q. What is the battery size of this mobile?
A. This mobile comes with 800 mAh.
Q. Does Intex Eco Selfie 2 has Front Flash?
A. No, This model doesn't have Front Flash.
| Name | Intex Eco Selfie 2 |
| General | Dual Sim,800 mAh Battery |
| Display | 1.8 inches,128 x 160 pixels |
| Camera | 0.08 MP Camera |
| Technical | 34 MB Inbuilt Memory |