iBall Fab 22e comes with price of Rs. 1199. This mobile has only 1.3 MP Rear Camera without flash.
✓ You can buy this product at Flipkart for Rs. 1199.
| Feature | Value |
| Display | 2.4 in |
|---|---|
| Battery | 2200 mAh |
| Camera | 1.3 MP |
This phone is currently out of stock but might be availaible in the near future, you can visit the stores below for that.
| Store Name | Seller Rating | Price |
| Flipkart | 40 | Rs. 1199/- |
| Amazon | 95 | Rs. 1611/- |
This mobile comes with 2200 mAh Removable Li-ion Battery. This phone has Dual Sim and there are dedicated slots for each SIM.
This mobile comes with Color TFT Screen and display resolution of 240 x 320 pixels. The phone has a screen size of 2.4 in. It has display density of ~ 167 PPI (Pixels per inch).
This mobile has 1.3 MP Rear Camera.
Among other things it has Bluetooth & Hotspot.
Q. What is the battery size of this phone?
A. This model has 2200 mAh Li-ion Battery.
Q. What is aspect ratio of iBall Fab 22e?
A. This phone has aspect ratio of 4:3.
Q. Does this model has Front Flash?
A. No, This mobile doesn't have Front Flash.
Q. What is display resolution of this phone?
A. iBall Fab 22e comes with display resolution of 240 x 320 pixels.
Q. What is display size of this mobile?
A. iBall Fab 22e has display size of 2.4 in.
| Name | iBall Fab 22e |
| General | Dual Sim,2200 mAh Battery |
| Display | 2.4 inches,240 x 320 pixels |
| Camera | 1.3 MP Camera,Video Recording |
| Technical | 312 MHz Processor,Memory Card Support, upto 8 GB |
| Connectivity | with hotspot,Bluetooth |
| Extra | Music Player,Video Player,FM Radio,Torch |